1.08.2023
Autor: Klaudia Stawska-Magdziak

Familijne kino: sierpniowe premiery filmowe

Jakie premiery filmowe czekają na nas w sierpniu? Wakacje zapowiadają się pełne familijnych hitów, na które możecie wybierać się z dziećmi.

Familijne kino: sierpniowe premiery filmowe

Sierpień obfituje w świetne premiery filmowe. W repertuarze kin znajdzie się wiele propozycji dla dzieci w różnym wieku, co stwarza okazję do ciekawego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Na jakie filmy warto będzie się wybrać?

Kicia Kocia na pikniku

11 sierpnia do kin trafi kolejna odsłona przygód ulubionej kotki wszystkich przedszkolaków. Pierwsza część okazała się hitem, więc nic dziwnego, że szybko doczekaliśmy się kontynuacji. Tym razem Kicia Kocia pojedzie na piknik, plażę, wieś i inne wakacyjne miejsca. Jak zawsze możemy spodziewać się treści idealnie dopasowanych do najmłodszych widzów. Nie zabraknie więc i humoru i pouczających rad.

Mavka i strażnicy lasu

Zanim wybierzecie się z najmłodszymi dziećmi na „Kicię Kocię na pikniku”, będziecie mogli zabrać nieco starsze dzieci na film „Mavka i strażnicy lasu”. W magicznym lesie kryje się źródło życia, którego strzeże wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego porządku, aż do czasu, gdy w lesie pojawia się muzykant Łukasz. Nie ma złych zamiarów: Mavka i Łukasz szybko stają się nierozłączni, ale ich szczęściu (i bezpieczeństwu lasu) zagrozi siężniczka, która postanawia wykraść źródło życia, by na zawsze zachować młodość. To inspirująca opowieść o tym, że szczęście można osiągnąć żyjąc w zgodzi z naturą. Film trafi do kin już 4 sierpnia.

Wojownicze żółwie ninja: zmutowany chaos

Na początku sierpnia do kin trafią również Wojownicze żółwie ninja. Bohaterów kojarzy na pewno wielu rodziców, ale teraz powracają oni w nowej, odświeżonej odsłonie, dopasowanej do współczesnych widzów. Po latach życia w ukryciu dzielne żółwie postanawiają stanąć do walki z tajemniczym syndykatem, by obronić Nowy Jork i… zostać zaakceptowanymi, by żyć jak „zwykli nastolatkowie”.

W sierpniu na ekrany kin trafią również dwa inne filmy familijne: „O psie, który jeździł koleją” oraz „Kompas Szkieletora”. Możecie też już kupować bilety na „Lassie. Nowe przygody” i „Nawiedzony dwór”. W wybranych kinach wciąż też można wybrać się na „Miraculus. Biedronka i Czarny Kot”, „Między nami żywiołami” oraz „Miss Kraken. Ruby Gillman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.